www.sonsuzpaylasim.forum.st sonsuza kadar burdayız
www.sonsuzpaylasim.forum.st sonsuza kadar burdayız
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Bir dönem bir genel müdür yardimciligi yapmis birisi anlatiyor:

4 posters
YazarMesaj
wampires
Co-Admin
Co-Admin
wampires

Kadın
NeRDeN : komiq ¦deLYy ¦ara sıra gery ¦hayatın tadındayım¦-kıskanç ¦kopuq ¦--- -ara ara somurduk -¦
Rep Puanı : 218968

Bir dönem bir genel müdür yardimciligi yapmis birisi anlatiyor: Empty
MesajKonu: Bir dönem bir genel müdür yardimciligi yapmis birisi anlatiyor:   Bir dönem bir genel müdür yardimciligi yapmis birisi anlatiyor: I_icon_minitimeÇarş. Ara. 03, 2008 7:42 pm

"Sene 1965. Bir genel müdürlükte özel kalem müdürü yardimcisiyim.. Bayrama 10 gün var.. Benim müdür hastalandi.. Ben ise ise gireli 2 hafta olmus, olmamis.

Genel Müdür bey beni çagirtti:
- Tebrik kartlari hazir mi?.. Sasirdim:
- Anlamadim! Hangi kartlar efendim?

- Aman evladim, Sükrü Bey sana söylemedi mi? Bayram geldi, tebrik kartlari simdiye kadar hazir olmaliydi.. Tüh tüh.. Eyvah...

- Çabuk hemen hazirlayiverin.
- Emredersiniz efendim! dedim. Ancak sabaha kadar 3 bin karti nasil yazacagim?

Genel müdür bey, bütün kartlari çini mürekkebiyle ve en güzel yazimla yazmami istedi. 3 bin karttan 2 bin tanesini kendisinden makamca alt'takilere su sekilde yazacaktim:

"Bayramini kutlar, gözlerinden öperim"

1.000 tanesi de üst makamdakilere olacakti ve onlarda da su ifade yer alacakti:
"Sizin ve esinizin bayramini saygiyla kutlarken, sihhatli ve basarili günler niyaz ederim." Sabaha kadar 3 bin kart, düsünebiliyor musunuz?!?..

Ne yapalim? Çaresiz mecburen kollari sivadim ve basladim öncelikli 2000 karta:

"Bayramini kutlar, gözlerinden öperim",
"Bayramini kutlar, gözlerinden öperim",
"Bayramini kutlar, gözlerinden öperim"
...

1, 5, 10, 18, 28, 58, 108, 188, 558.. Yaziyorum, yaziyorum bitmiyor!.. Nasil sikinti basti bir bilseniz!... 738, 918..

2,5 paket Samsun'u bu arada bitirmisim. Öyle iskence çekiyorum ki, ekmek parasi olmasa birakip kaçacagim. Sira 2000. karta geldiginde safak söküyordu. Ben de bitmisim ama önümde hala yiginla kart duruyor!

Simdi de 1.000 tane de üst makamlara yazilmasi gerekenler var. 4. Paket sigarayla birlikte "Sizin ve esinizin bayramini saygiyla kutlarken, sihhatli ve basarili günler niyaz ederim"e basladim..

Boyuna yaziyorum, göz kapaklarim iyice agirlasti, takoz koysam gene de kapanacak.

209, 529, 689.. Yaz babam yaz.. Ama artik kalemi parmaklarimin arasinda tutamaz oldum. Ben kaleme degil, kalem bana hakim:

"Sizin ve esinizin bayramini saygiyla kutlarken, sihhatli ve basarili günler niyaz ederim."
"Sizin ve esinizin bayramini saygiyla kutlarken, sihhatli ve basarili günler niyaz ederim."
...

Ve bir müddet sonra gerisini nasil yazmisim hiç hatirlamiyorum:

"Niyaz ederim basarili günler sizinle esinizin bayramini kutlarken.."

"Kutlarken esinizin bayramini saygiyla sihhatli günler diler Niyazi ile beraber ederim.."

“Sizin, niyazi ile esiniz birlikte bayraminizi sihhat dilerim, tebrikle beraber.”

"Niyazi ile birlikte sizin ve esinizin bayramini kutlarken ayrica sihhatle ederim.."

"Önce bayraminizi basarili eder, sonra esinizle Niyazi'ye tebrikli günler dilerim.."

"Sizin de esinizin de Niyazi'nin de bayramini saygiyla eder, sihhatli tebrik dilerim.."

“Bayraminiz niyazi ile sihhat bulsun, esiniz ile birlikte tebrik olsun”

"Sihhatli esinizin bayramini saygiyla kutlarken, Niyazi'ye basarilar diler ayni zamanda ederim.."

"Bayraminiza etmeden önce esinizi saygiyla kutlar Niyazi'nin gözlerinden öperim.."

"Sizin de, esinizin de, Niyazi'nin de, bayramini da, tatilini de, gemlisini de, geçmisini de bayramini beklerim.. Saygiyla tebrik ederken.."

"Önce niyazi bayrami tebrik etsin, yok öyle yagma, ben size ve esinize sihhat dilerim sonra"

“Bayram günü esiniz ve niyaziye dikkat edin, size de daha bayram gelebilir.”

“Niyazi bey bayram günü esiniz ile birlikte sizi sihhat ile tebrik etsin”

“Tebrik ederim niyaziyi, esiniz ile birlikte sizin bayram sabahi sihhatinizi dilemis”

Sabah tam mesai saatinde, gözlerim kan çanagi bir halde kartlari yetistirdim.. Genel müdür bir-ikisine söyle bir bakti: "Aferin" dedi.

"Güzel yazmissin. Hemen postalayin!" Bizde HEMEN POSTALADIK!..

3 gün sonra da önce bizim genel müdürü, sonra da tahmin ettiginiz gibi bendenizi postaladilar!..
Qarizma_miraç
Administrator

Qarizma_miraç

Erkek
Rep Puanı : 179036492

MesajKonu: Geri: Bir dönem bir genel müdür yardimciligi yapmis birisi anlatiyor:   Bir dönem bir genel müdür yardimciligi yapmis birisi anlatiyor: I_icon_minitimeÇarş. Ara. 03, 2008 7:50 pm

Çok mutlu:D komedi yafs:D:D

"Sizin de, esinizin de, Niyazi'nin de, bayramini da, tatilini de, gelmişini de, geçmisini de bayramini beklerim.. Saygiyla tebrik ederken.." qoptum falla:D:Dsaol:D
http://forumburasi.ailesiyiz.biz
kan_kraliçesi
Süper moderator
Süper moderator
kan_kraliçesi

Kadın
Rep Puanı : 1216852

MesajKonu: Geri: Bir dönem bir genel müdür yardimciligi yapmis birisi anlatiyor:   Bir dönem bir genel müdür yardimciligi yapmis birisi anlatiyor: I_icon_minitimeÇarş. Ara. 03, 2008 7:57 pm

ben de Çok mutlu Çok mutlu
santi
Yönetici
Yönetici
santi

Erkek
Rep Puanı : 217771

MesajKonu: Geri: Bir dönem bir genel müdür yardimciligi yapmis birisi anlatiyor:   Bir dönem bir genel müdür yardimciligi yapmis birisi anlatiyor: I_icon_minitimePerş. Ara. 04, 2008 9:15 am

komik yaaaaa..............

Bir dönem bir genel müdür yardimciligi yapmis birisi anlatiyor:
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Ares Resimli Anlatım (genel özellikleri)
» ikiz kulelerden kurtulan türkler anlatıyor
» Crysis : En İyi Fps Türkler Yapmış Ve Türkçe