www.sonsuzpaylasim.forum.st sonsuza kadar burdayız
www.sonsuzpaylasim.forum.st sonsuza kadar burdayız
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Sambacılar imzaladı

YazarMesaj
maliyeci
Yönetici
Yönetici
maliyeci

Erkek
Rep Puanı : 1428947

Sambacılar imzaladı Empty
MesajKonu: Sambacılar imzaladı   Sambacılar imzaladı I_icon_minitimePerş. Ocak 22, 2009 4:55 pm

Fenerbahçe, Brezilyalı futbolcuları Alex ve Roberto Carlos'un sözleşmelerini uzattı.

Ve Fenerbahçe'de mutlu son !.. Fenerbahçe'nin kaptanı Alex De Souza ve tecrübeli futbolcu Roberto Carlos imzayı attı. Alex 2 yıllık imza atarken, Roberto Carlos'unda sözleşmesi 1 yıl daha uzatıldı.

İmza törenine Fenerbahçe başkanı Aziz Yıldırım'da katıldı.

"İSTERLERSE TÜRK YAPABİLİRİZ"

Başkan Yıldırım konuşmasında "Hem Alex hem de Carlos F.Bahçe tarihinde ileriki yıllarda iyi oyuncular olarak anılacaktır.

Alex'in 5 yılı doldu. 2 yıllık daha anlaşacağız ve toplam 7 yıl F.Bahçe’de olmuş olacak. 2 yıl sonunda kendisiyle yeniden oturup konuşacağız. Alex bugüne kadar kulübümüze çok şey kattı. Kaptanlığa kadar yükseldi.

Kendisini hem yaşantısıyla hem de saha içindeki performansıyla her zaman hatırlayacağız. Kulübün politikalarında karşılıklı otrup anlaşmak şarttır. İki tarafı da kırmadan sorunu çözmak her iki tarafı da mutlu eder. Alex ile oturdular konuştular ve kendisi de zorluk çıkarmadan 2 yıllık anlaşma yaptı. Bundan 2 yıl önce bizim stadımızda oynanan maçta Alex’in gitmesi gerektiği yazılmıştı. Bugün ise medyada Alex’siz Fenerbahçe olmaz diyorlar. Zaman içinde doğrular ortaya çıkıyor.

"CARLOS İLE TEMMUZDA ANLAŞMIŞTIK"

Roberto Carlos dünyanın en büyük futbolcularından birisi. Böyle yıldızlar ülkemize getirdikleri için F.Bahçe Yönetimi’ne teşekkür ediyorum. Carlos dünyanın her yerinde tanındığı için katkı sağlıyor bize. Carlos ile biz bugün değil Temmuz'da anlaştık.

Kendisi geldi ve boş mukavaleye imza attı. Alex ve Carlos ileriki yıllarda kulüp için başka görevlerde olabilir. Ben bunu arzuluyorum. İkisi de karakter olarak buna uygun. Alex’in basında Türk olmak istiyorum demeçlerini okuyoruz. Kendisine sorarız. Roberto’ya da sorarız, istiyorlarsa onları Türk yapabiliriz" dedi.

ALEX: "SONUNA KADAR FENERBAHÇE'DE KALMAK İSTİYORUM"

Başkan Yıldırım'dan sonra söz alan Kaptan Alex ise "5 yıl doldurduktan sonra 2 sene daha burada olacağım. Bu zamana nasıl geldiysem aynı çalışmalarımı yine yapacağım. F.Bahçeli Alex olarak sonuna kadar Fenerbahçe’de kalmak istiyorum" dedi.

VATANDAŞLIK KONUSU

İmza töreninden sonra gazetecilerin sorularını yanıtlamaya başlayan Brezilyalı yıldızlardan Alex "Eğer böyle bir olasılık varsa benim için Türk vatandaşı olmak çok büyük bir keyif olur.

Tabii ki bu kulübün isteği ve menfaatleri doğrultusunda olacaktır. Onlar uygun görürse ben de bunu yapabilirim.

Ben sahadaki yapı gereği ofansif anlayışta oynuyorum. İlk kontrat imzalarken de takımdaki hücum gücünü arttırmak amacıyla buraya transfer oldum. Ben hücumu seven bir oyuncuyum. Bu da istatistiklerde belli oluyor. Basındaki eleştirilere saygım var ama herkes Alex de Souza’nın bir atak oyuncusu olduğunu biliyor.

İkimizin de imzalaması kafalardaki soru işaretini ortadan kaldırdı. Uzun zamandır herkes bizlere kalacak mısınız diye soruyordu. Takım arkadaşlarımız da soruyordu. Onların da kafasındaki soru işaretleri kalmış oldu. Trabzonspor maçı çok önemli. Herkesin beklentisi galibiyet. Bizler de bunu istiyoruz ve bunu sahaya yansıtacağımızı umuyorum.

Bizim imza atmamız sözleşmesi biten diğer arkadaşlarımıza da yol gösterebilir. Eminim ki onlar da takımda kalacaktı. Arda’ya her zaman kapımız açık. Bize haber verirse böyle bir organizasyon içinde olmaktan mutluluk duyarız.

Benim yabancı ya da Türk olmam fark etmiyor. F.Bahçe’deki bütün futbolculara aynı şekilde yaklaşılıyor. Türk insanının misafirperverliğini Şükrü Saracoğlu’na her gittiğimde her zaman görüyoruz. Bunları değerlendirirsek biz cennet gibi bir ülkede yaşıyoruz" dedi.

"HERKES YİNE TEBESSÜM EDECEK"

En son söz alan Roberto Carlos ise "Başkanımız ve yönetimimize minnetimi sunuyorum. Bu kutsal forma yine üzerimizde ve ben bunu bu seneyi de sayarsak 1,5 sene daha giyeceğim. Bu sene büyük hedeflerimiz var. Türkiye Kupası ve ligini kazanmak istiyoruz. Roberto Carlos, Şükrü Saracoğlu’na çıktığında yine herkesin yüzündeki tebessüm devam edecek" dedi.

TRABZONSPOR MAÇI

"Benim için de böyle bir şey söz konusu olursa Türk olarak oynayabilirim. Federasyon’un vereceği bir karar bu.

Trabzonspor maçı bir derbi. Çok önemli bir maç. Evimizde oynamamız bir avantaj. Uzun zamandır süren kaybetmeme alışkanlığımızı sürdürmek istiyoruz. Taraftarımıza da büyük iş düşüyor. Onların desteğiyle maçı kazanacağımızı düşünüyorum.

Bizim burada imza atmamızın takıma muhakkak ki olumlu etkisi olur. Takım arkadaşlarımız için bizim burada yeniden olmamız çok olumlu bir etki. Onlar da F.Bahçe’nin ne kadar büyük bir takım olduğunu anlayacaktır. Bunların hepsi ikinci yarıya olumlu yansıyacaktır.

Sambacılar imzaladı
1 sayfadaki 1 sayfası